CAMERA PTZ CHỐNG CHÁY NỔ AX15-N-6320
Mã sản phẩm: AX15-N-6320
Hãng: Avex
Giá: Liên hệ
Model
AX15-N-6320
Mechanical
Construction
316L Stainless Steel
Finishing
Polished
Window
Tempered Glass
Window Glass Thickness
12 mm
Pan Movement
360° Continuous Pan Rotation
Vertical Tilt
+90° ~ -90° Unobstructed
Pan Speed
0.1°/S ~ 40°/s
Tilt Speed
0.1°/S ~ 30°/s
No. of Cable Entries
1
Cable Entry Size/Thread
M25/1.5
Ex d Cable Glands NOT Included
Mounting
Base (Standard) or Wall (Optional)
ELECTRICAL
Input Voltage
100 ~ 240VAC 50/60Hz (Standard) / 24VAC (Optional)
Input Voltage Range
±10%
Power
75W
Pigtail
3 meters non-armored composite cable
NETWORK
Network Interface
1 x RJ45, support 10M/100M/1000M
Image Compression
H.264 main profile / MJPEG
Audio Compression
G.722.1 / G.711-a law / G7.11-u law / MP2L2 / G.726
3D Positioning
Support
Voice Intercom
Support
Stream
Support 3 streams
Network Protocol
IPv4 / IPv6, HTTP, HTTPS, 802.1x, Qos, FTP, SMTP, UPnP, SNMP
Time Display
Standard
ONVIF, CGI, GB/T28181, PISA
IE Browser
Support IE7 and above, Google, Firefox, Apple
Security
Password protection, Multiple access control
Preset position
256
LED IR ILLUMINATOR
Projection Distance
80 - 100 Meters
Projection Angle
45°
Wavelength
850nm
Control Method
Auto
Power Consumption
15W
CAMERA
Image Device
Samsung 2 Megapixel High Definition Day/Night Camera
Sensor Type
1/2.8" 2.38M CMOS
Scanning System
Progressive
Day/Night conversion mode
ICR infrared filter type
Minimum Illumination
Color 0.3lux@1.6
Signal to noise ratio
Greater than 50dB
Electronic shutter
1/1 second ~ 1/30,000 seconds
Optical zoom
32 times
Digital zoom
16 times
Resolution
3D noise reduction
Focal length
4.44 ~ 142.6mm, 30 times optical zoom
Max. Aperture Ratio
F1.6 Wide - F4.4 Tele
Angular Field of View
H: 62.8˚(Wide) ~ 2.23˚(Tele) / V: 36.80˚(Wide) ~ 1.26˚(Tele)
Min. object distance
1.5m (4.92ft)
Electronic shutter speed
Minimum / Maximum / Anti flicker (2 ~ 1/12,000sec)
ENVIRONMENT
Air Pressure
80 ~ 120KPa
Temperature
-40°C to +60°C
Humidity
≤95%RH (+25°C)
WEIGHTS
Net weight (without bracket)
39 Kg
Net weight (bracket)
8 Kg
WARRANTY
 CÙNG THỂ LOẠI
Camera PTZ chống cháy nổ AX15
• Chứng nhận ATEX & IECEx
• Tthép không gỉ 316L
• Camera ngày/đêm màu Sony với zoom 36X
• 100~240VAC 50/60Hz
• Xoay Pan: 360°
• Xoay nghiêng: + 90° ~ -90°
• Tốc độ Pan: 0,1°/s ~ 40°/s
• IP68
• Nhiệt độ làm việc: -40°C ~ +60°C
• Được thiết kế dễ lắp đặt và bảo trì
Camera PTZ chống cháy nổ AX15-N
• Chứng nhận ATEX & IECEx
• Thép không gỉ 316L
• Camera ngày/đêm màu HD với zoom 30X
• Độ phân giải lên tới 2048 x 1536
• 100~240VAC 50/60Hz
• Xoay Pan: 360°
• Xoay nghiêng: + 90° ~ -90°
• Tốc độ Pan: 0,1°/s ~ 40°/s
• IP68
• Đánh giá nhiệt độ: -40°C ~ +60°C
Camera PTZ chống cháy nổ AX15R
• Thép không gỉ 316L
• Hồng ngoại LED lên đến 100 mét
• 100 ~ 240VAC 50 / 60Hz
Camera PTZ chống cháy nổ AX15R-N
• Đèn hồng ngoại LED lên đến 100 mét
• 100 ~ 240VAC 50 / 60Hz
Camera PTZ chống cháy nổ AX15R-N-6320
• Camera ngày / đêm 2 MP màu HD với zoom 32X
• 100 ~ 240VAC 50 / 60Hz
Camera PTZ chống cháy nổ ASP851
• Camera ngày / đêm màu Sony
• Zoom quang 36X / Độ phân giải 550TVL
• 100 ~ 240VAC 50 / 60Hz
• Tốc độ Pan / Tilt: 0,1°/s ~ 40°/s
• Tiêu chuẩn IP68 & Nema 6 & 6P
Camera PTZ chống cháy nổ ASP951
• 100 ~ 240VAC 50/60Hz
• Được thiết kế để cài đặt và bảo trì
Camera PTZ chống cháy nổ ASP951R
• 100 ~ 240VAC 50 / 60Hz